کد خبر:

5655

http://shahron.ir/?p=5655

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتقای تعاملات اجتماعی با احیای مرکز محله درب باغ

معاون عمران و ترافیک منطقه یک شهرداری گفت: پروژه احیای مرکز محله درب باغ، ارتقای تعاملات اجتماعی را برای ساکنان این بافت تاریخی به همراه دارد و علاوه بر محلی برای ورزش و بازی کودکان و نوجوانان، برای توقف و استراحت کوتاه گردشگران نیز حائز اهمیت است.

مرتضی حلاج‌باشی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی صبح سیلک عنوان کرد: شهرداری از سال‌های ۹۶ و ۹۷ طی جلسات متعدد با ساکنان بافت تاریخی درب باغ و فعالان فرهنگی و گردشگری به انتخاب مشاور برای ایجاد طرحی پرداخت که نیاز ساکنان به فضای سبز و ورزش را برآورده کند و به عنوان پاتوقی برای تعاملات فرهنگی، اجتماعی و گردشگری،کاربری پیدا کند.

وی، وسعت محوطه پروژه احیای مرکز محله درب باغ به عنوان محل تلاقی چندین محله سه هزار مترمربع ذکر و تصریح کرد: وسعت معابر منتهی به این مرکز محله هم چهار هزار مترمربع است که برنامه امتداد احیای این مسیر گردشگری تا محلات تاریخی دیگر مثل گذر باباولی، طاهر و منصور و شهید حسنی‌نژاد در دستور کار قرار گرفته است.

حلاج‌باشی افزود: این بافت تاریخی متعلق به عصر قبل از سلجوقیان، به عنوان یکی از دربندهای قدیم شهر در خیابان فاضل‌نراقی واقع شده است و محل تلاقی چندین محله و مسیرهای گردشگری مثل گذرباباولی، بازار پانخل و محله طاهر و منصور است که امروزه نیز به علت وجود اقامتگاه‌های سنتی مختلف و عناصری مثل رنگرزخانه و کتابخانه ضرابی برای گردشگران اهمیت زیادی دارد.

وی با یادآوری وضعیت قبلی درب باغ بیان کرد: تا قبل از اجرای طرح، این محوطه خاکی مکانی برای قرار دادن پسماندهای خانگی، پارک خودروها و زمین بازی کودکان و نوجوانان بود که هنگام طراحی آن درخواست اهالی برای تدارک زمین ورزشی، فضای سبز، آب نما، چمن مصنوعی و پارکینگ به مشاور ابلاغ شد.

معاون عمران و ترافیک منطقه یک شهرداری لزوم پیوست فرهنگی هنری در پروژه‌های شهری را متذکر شد و تصریح کرد: با توجه به قدمت بالای محله و اقامتگاه‌های سنتی پراکنده در اطراف آن، فضایی برای توقف و استراحت کوتاه‌مدت گردشگران نیز فراهم می‌شود که راهنمایان تورها بتوانند کل این محور را معرفی کنند.

به گفته حلاج‌باشی، برگزاری جشن‌ها و آیین‌های بومی محلی، پاتوق ارتباط سیاست‌گذاران مدیریت شهری با مردم، کاشان‌شناسی، مدیریت بحران و… از دیگر کارکردها و کاربری‌های پروژه احیای مرکز محله درب باغ است.

گفت‌و‌گوی کامل را در فایل صوتی زیر بشنوید.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp