کد خبر:

4697

http://shahron.ir/?p=4697

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتقای «فرهنگ عمومی» و «مهارت‌های زندگی»، رویکرد محوری فرهنگسرای بانو

مدیر فرهنگسرای بانوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با اشاره به ضرورت شناخت نیازها و دغدغه‌های بانوان شهر گفت: فعالیت‌های فرهنگسرای بانو، به عنوان پاتوقی برای حضور بانوان شهر، حول ارتقای آموزش‌های فرهنگ عمومی و مهارت‌های زندگی می‌چرخد.

زهرا محسنی در برنامه رادیویی صبح سیلک آموزش را به عنوان رکن اساسی برای موفقیت بیشتر بانوان در خانواده و جامعه عنوان و تصریح کرد: فرهنگسرای بانو اهدافی چون بهبود و ارتقای سطح فرهنگ عمومی، رونق کسب‌وکارهای خانگی، تحکیم بنیان خانواده و غنی‌سازی اوقات فراغت دختران را با تأکید بر توسعه آموزش‌های همگانی در اولویت کاری خود قرار داده است.

مشاور امور بانوان شهرداری کاشان، اختصاص فرهنگسرایی ویژه بانوان را از افتخارات شهرهایی مثل کاشان دانست و افزود: برگزاری کارگاه‌های مشاوره خانواده، ارائه مشاوره‌های رایگان حقوقی به بانوان و نشست با مبلغان شهر در سال گذشته از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های این مجموعه حول حل مسائل و دغدغه‌های بانوان شهر بوده است.

محسنی، انگیزه‌سازی برای اثرگذاری بانوان در توسعه شهری را پراهمیت قلمداد و عنوان کرد: برگزاری کارگاه‌های رایگان خیاطی، آشپزی، شمع‌سازی و دیگر مشاغل خانگی به همراه آموزش برخی از مددجویان مؤسسات خیریه، زمینه‌ساز ارتقای روحیه خودباوری و تأثیرگذاری زنان به عنوان نی

می از جمعیت شهری بوده است.

وی با بیان اینکه خانواده یک نهاد مهم اجتماعی است که بر بخش‌های دیگر جامعه تأثیرگذار است، تبیین کرد: در سال گذشته با برگزاری جشنواره‌های مشارکتی مثل «پیوند یاس و احساس» و «بله پایدار» سعی کردیم دانشجویان دختر و زوج‌های جوان را با ازدواج آگاهانه آشنا کرده و تمرین مهارت‌های زندگی را ارتقا دهیم.

مدیر فرهنگسرای بانو در پایان یادآور شد: در دوران شیوع کرونا و ایام ماه مبارک رمضان نیز فعالیت‌های این فرهنگسرا در قالب فضای مجازی با شعار «آموزش تعطیل نیست» در موضوعاتی مثل بهداشت و سلامت، تربیت فرزند، تفسیرآیات نورانی قرآن، شاهنامهخوانی و قصه‌گویی همراه با مسابقه ویژه کودکان ادامه دارد.

گفت‌و‌گوی کامل را در فایل صوتی زیر بشنوید.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp