کد خبر:

6014

http://shahron.ir/?p=6014

کپی لینک
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با رویکرد حفظ شعائر محرم
پویش مردمی «هر خانه یک حسینیه» در کاشان برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با بیان اینکه شیوع کرونا بر بسیاری از مراسم‌ها به ویژه آیین عزاداری ماه محرم تاثیر گذاشته و جلسات مذهبی از فضای حقیقی به مجازی تبدیل شده است، از راه‌اندازی پویش مردمی «هر خانه یک حسینیه» در کاشان خبر داد.

محمدحسین واحدیان با اشاره به پویش «هر خانه یک حسینیه» که در سطح کشور کلید خورده است گفت: این پویش که تا ۳۰ شهریور ماه در کاشان ادامه دارد با تلاش فرهنگسراهای مهر، معراج، علامه فیض کاشانی، المهدی و فرهنگسرای بانو اجرا می‌شود و امیدواریم بتوانیم با برگزاری آن شعائر و شور حسینی را در ماه محرم احیا کنیم.

وی، با اشاره به اینکه نحوه شرکت در این پویش متکی بر ظرفیت‌های فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها می‌توانند با ارسال تصاویر و فیلم‌های مربوط به موضوعات نصب پرچم سر در منازل، برگزاری روضه‌های خانگی، خوانش کتاب‌های مرتبط با امام حسین (ع) و همچنین نوحه‌خوانی و دکلمه‌خوانی کودکان به دایرکت اینستاگرام و آیدی تلگرام فرهنگسراهای این سازمان در این برنامه شرکت کنند.

مدیرعامل سازمان با بیان اینکه به ۴۰ تصویر برتر به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا می‌شود، از خانواده‌ها دعوت کرد جهت پیوستن به این پویش با ارسال تصاویر و فیلم‌های‌های خود گامی در جهت فضاسازی محیطی ایام محرم و آراستگی شهر بر دارند.

واحدیان تاکید کرد: برای مهار کرونا راهی جز رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با این ویروس نداریم و در همین راستا از شهروندان می‌خواهیم در زمان کاهش جلسات مذهبی و تعطیلی بسیاری از هیئت‌ها و برگزاری جلسات مذهبی از فضای حقیقی به مجازی، برای همراهی در این مسیر و شکل‌گیری پویش «هر خانه یک حسینیه» با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان همقدم شوند.