کد خبر:

6353

http://shahron.ir/?p=6353

کپی لینک
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با صدور ۱۸ مورد حکم تخریب املاک در حریم سیلک
تپه‌های سیلک به سوی آزادی قدم برمی‌دارد

مدیر اجرای احکام شهرداری از صدور 18 مورد حکم تخریب املاک به منظور حفظ حریم محوطه باستانی سیلک خبر داد و گفت: انشعابات هشت مورد از این املاک با کمک شرکت‌های خدمت‌رسان قطع شده و ادامه فرآیند اجرا نیازمند پشتیبانی نیروی انتظامی برای اجرای حکم است.

بهمن کاظمیان در گفتگو با برنامه صبح سیلک با اشاره به توقف موقت اجرای دو مورد از احکام ۱۸ گانه صادره بخاطر شکایت مالکان به دیوان عدالت اداری و لزوم بررسی و اعلام نتیجه مجدد آن تصریح کرد: توقف موقت اجرای این دو حکم نباید شائبه اعمال نفوذ یا رابطه‌بازی برای تغییر آن محسوب شود، چرا که مقام قضایی از این فرصت اعتراض برای بررسی بیشتر پرونده استفاده می‌کند و به یقین حذف حکم تخریب منتفی است.

وی هماهنگی و همکاری شرکت‌های خدمت‌رسان، مقام قضایی و دیگر دستگاه‌ها در اجرای احکام صادره در سال جاری در شرایط کنونی را از نوع بهترین هماهنگی و همکاری‌ها نسبت به پنج سال گذشته دانست و تأکید کرد: تاکنون چهار مورد از این احکام تخریب اجرا شده است و دو مورد آن نیز با تأمین پشتیبانی از سوی نیروی انتظامی در هفته آینده اجرا می‌شود.

مدیر اجرای احکام شهرداری، مأموریت اجرای احکام را کاری گروهی خواند و افزود: در شش الی هفت ماه اخیر وحدت رویه خوبی بین دادستانی، شرکت‌های خدمت‌رسان، تیم‌های عمل‌کننده شهرداری، نیروی انتظامی و… به وجود آمد که این همکاری و هماهنگی مشترک، سرعت عمل و دقت انجام کار را بالا برده است.

به گفته وی از اوسط خردادماه با تأکید دادستان و دستور شهردار، اجرای آرای قطعی احکام تخریب در حریم سیلک پس از طی مراحل قضایی در دستور کار قرار گرفت، اما شیوع کرونا و تغییر فرماندهی نیروی انتظامی کاشان آن را برای مدتی به تعویق انداخت تا در نهایت از چند هفته گذشته تاکنون تیم اجرای احکام در محوطه باستانی سیلک امر تخریب ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیر مجاز را آغاز کرد.