کد خبر:

8441

http://shahron.ir/?p=8441

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دبیر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان:
تئاتر مهر شانزدهم بیشتر به صورت فیلم-تئاتر است

دبیر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با اشاره به برگزاری بخش‌های مسابقه‌ای تئاتر صحنه‌ای بزرگسال و کودک و نوجوان این جشنواره به صورت مجازی عنوان کرد: امسال بخش اصلی این جشنواره متفاوت‌تر از سال‌های گذشته بوده و به صورت فیلم-تئاتر است.

خیام وقار در گفتگو با برنامه صبح سیلک اضافه شدن بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی را به برنامه‌های شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر مورد تأکید قرار داد و گفت: علاقه‌مندان این بخش می‌توانند آثار را به صورت الکترونیکی ارسال کنند تابررسی و نتایج آن اعلام شود.

وی ایده‌پردازی و ثبت جشنواره سراسری تئاتر مهر را در تقویم رویدادهای فرهنگی وزارت ارشاد، از اتفاقات مثبت این جشنواره در سال گذشته معرفی کرد و مدعی شد: بخش جانبی جشنواره امسال نیز به صورت سیار با استفاده از اتوبوس گردشگری غدیر و کامیون صحنه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهمان فضاهای حاشیه‌ای شهر؛ مانند شهرک خاتم‌الأنبیا می‌شود.

وقار با بیان اینکه شهرداری می‌تواند در رویداد امسال جشنواره با توجه به محدودیت‌های کرونا امکان تماشای تئاتر را برای عامه مردم در شهر فراهم کند، تبیین کرد: در صورت امکان قرار است در دو نقطه مهم از شهر پرده‌های بزرگ نمایش تصویری تعبیه شود تا شهروندان در خودروهای خود به نظاره اجراهای منتخب با کیفیت مناسب صدا و تصویر بنشینند.

این هنرمند عرصه تئاتر، انتشار فراخوان شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر را در سه بخش نمایشنامه‌نویسی، تئاتر بزرگسالان و بخش کودک و نوجوان یادآور شد و تصریح کرد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه تا یکم اسفندماه سال جاری است و بعد از اعلام نتایج برگزیدگان آثار در دهم اسفندماه، منتخب آثار جشنواره در ۱۶ تا ۲۲ این ماه به اکران در می‌آید.

وی از شهروندان خواست علاوه بر مشاهده اجراهای منتخب از فضای مجازی، برای حضور اتوبوس گردشگری و کامیون تئاتر در محل سکونت یا محله خود در بخش جانبی جشنواره دعوت کنند.

به گفته وقار، فراخوان شانزدهین جشنواره سراسری تئاتر مهر در بیش از ۳۰ خبرگزاری رسمی و صفحات پرمخاطب حوزه نمایش در فضای مجازی انتشار یافته است و امید آن می‌رود گروه‌های تئاتر از شهرهای خود در سراسر کشور بتوانند فیلم‌های صحنه‌ای بسیاری برای دبیرخانه ارسال کنند تا بعد از انتخاب نهایی هیئت داوران همان فیلم‌ها اکران شود.

دبیر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر پرداختن به موضوع مدافعان امنیت و سلامت را جزو اولویت‌های این جشنواره برشمرد و ابراز امیدواری کرد: این جشنواره در سال‌های آتی با برنامه‌ریزی مناسب زمانی و تأمین تسهیلات به صورت بین‌المللی در بیاید و معرف هنر و اصالت‌های معماری سنتی کاشان شود.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp