کد خبر:

8164

http://shahron.ir/?p=8164

کپی لینک
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در نه ماه گذشته صورت گرفت
اجرای ۳۵ هزار مترمربع آسفالت در سطح معابر منطقه یک

مدیر منطقه یک شهرداری کاشان گفت: در نه ماه گذشته حدود ۳۵ هزار مترمربع آسفالت‌ریزی با اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان در سطح معابر این منطقه انجام شد.

ابوالفضل ساروقیان در گفت‌وگو با برنامه صبح سیلک اجرای ۷ هزار و ۲۰۰ مترمربع کف‌فرش معابر با صرف هزینه ۱ میلیارد تومانی را به عنوان جایگزین آسفالت برشمرد و تصریح کرد: ۱.۵ میلیارد تومان نیز طی این مدت صرف زیرسازی و بدنه‌سازی معابر بافت تاریخی و ۵۰۰ میلیون تومان هم برای مرمت بناهای تاریخی عمومی مثل کاروان‌سراها، آب‌انبارها و گذرها اختصاص یافت‌.

وی با اشاره به صرف هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برای احیای مرکز محله دوهزار و ۵۰۰ مترمربعی درب‌باغ، خاطرنشان کرد: مرکز محله مسلم‌بن‌عقیل در خیابان شهید حسنی‌نژاد به مساحت ۳هزار مترمربع با برآورد هزینه یک میلیارد تومان نیز با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده است و امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

ساروقیان اجرای کف‌فرش میدان سنگ(فیض) با مساحت دوهزار و ۵۰۰ مترمربع و برآورد هزینه یک میلیاردی آن را در راستای اهمیت دادن به پیاده‌محوری ارزیابی کرد و گفت: مرمت خانه‌های عباسیان و طباطبایی و نیز احداث سرویس بهداشتی در پارک شهید قدیرزاده از دیگر پروژه‌های در حال انجام است.

وی بر مرمت خانه رضوی با کاربری فرهنگسرا با هزینه یک میلیارد تومانی تأکید و اذعان کرد: این خانه فرهنگ با پیشرفت ۹۰ درصدی همراه بوده است و تا پایان سال شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود.

به گفته مدیر منطقه یک شهرداری، اصلاح نقاط حادثه‌خیز ترافیکی در نقاطی مثل محوطه دروازه ملک‌آباد و تقاطع قدمگاه علی(ع) از اهم پروژه‌های عمرانی-ترافیکی این منطقه در سال جاری است.

ساروقیان در ادامه از صرف هزینه دو میلیاردتومانی برای تملک پلاک‌های فاقد ارزش تاریخی در خیابان‌های علوی و محتشم باهدف جبران کمبود سرانه پارکینگ در این نواحی خبر داد و تبیین کرد: اجرای شبکه‌های ارتباطی تأثیرگذار در محدوده‌هایی مثل کوی آیت‌الله مدنی به خیابان باباافضل از دیگر طرح‌های ترافیکی در دست اقدام است.

وی با اشاره به ثبت هزار و ۳۰۰ مورد درخواست در شهرسازی منطقه یک شهرداری طی ۹ ماه گذشته بیان کرد: به علت محدودیت‌های جاری معماری و شهرسازی متأسفانه طی این مدت تنها ۳۳ پروانه در این منطقه صادر شده که از نظر تأمین منابع درآمدی آمار بسیار پایینی است.

ساروقیان تعامل شهرداری با اداره میراث فرهنگی در استعلامات و مرمت بافت تاریخی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در مرمت و بازسازی بافت تاریخی به ویژه بازار بزرگ فضای تعاملی مناسبی با اداره میراث در انجام گرفتن اقدامات احیا به وجود آمد.

وی ارائه خدمات شهری شامل نظافت ۷۰۰ هزار مترمربعی معابر و جمع‌آوری ماهانه ۵۰۰ تن پسماند و… در سطح منطقه یک را به خاطر عرض کم معابر، لایه‌های سست زیرسازی و کمبود استحکامات، دشوار خواند و مدعی شد: در بارندگی‌ها همواره شاهد مشکلات زیادی در بافت تاریخی مانند ریزش دیواره‌ها یا فرونشست زمین به خاطر نفوذ آب‌های روان به لایه های مختلف تاریخی هستیم.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp