کد خبر:

8526

http://shahron.ir/?p=8526

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهردار کاشان تأکید کرد
ساختمان راهب از لحاظ فنی، قانونی و اجتماعی هیچ اشکالی ندارد

شهردار کاشان در نشست خبری روز چهارشنبه، 8 بهمن‌ماه درباره پروژه راهب در جوار خانه بروجردی به ارائه توضیحاتی پرداخت و تأکید کرد که این ساختمان از سه منظر فنی، قانونی و اجتماعی اشکالی ندارد.

سعید ابریشمی‌راد با پرداختن به ساختمان راهب از سه جنبه فنی، قانونی و اجتماعی گفت: پروانه این ساختمان از لحاظ فنی درحالی صادر شده است که پای نقشه‌های آن سه امضا از میراث فرهنگی وجود دارد. کاربری تک تک فضاهای این ساختمان قید شده و به تأیید کمیته فنی میراث رسیده است. علاوه بر این جزئیات بنا و نما هم به تأیید کارشناسان این اداره رسیده است. این پروژه ۱۰۰ درصد قانونی است؛ چون پروانه آن به استناد طرح جامع مصوب که نهادهای قانونی کشور تصویب و به شهرداری ابلاغ کرده‌اند، صادر شده است که شاهد این مدعا صحبت‌های رئیس کمیسیون ماده ۵ و معاون عمرانی استاندار اصفهان در جمع خبرنگاران است که بر طرح جامع و ادامه کار تأکید کرده‌اند. از لحاظ اجتماعی هم با حذف پنج باب از غرفه‌های این ساختمان به مساحت ۱۳۰ متر مربع، نگرانی ارزشمند و قابل احترام مردم نسبت به بنایی که به آن تعلق خاطر داشتند هم رفع شد.

ابریشمی‌راد مجوز میراث فرهنگی مبنی بر ارتفاع ۵ متری ساختمان راهب را از کوچه باستان دهم که ۲/۵ متر از خیابان علوی بالاتر است، مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: زمانی که همکاران من در شهرداری منطقه یک می‌خواهند به آقای راهب پروانه بدهند، به ایشان می‌گویند که حاضریم از خیابان علوی به شما یک دسترسی بدهیم تا ارتفاع ۵ متر از سطح خیابان محاسبه شود که مورد استقبال میراث فرهنگی هم قرار می‌گیرد و در نتیجه پروانه صادرشده ۵ متر ارتفاع از سطح خیابان علوی می‌شود.

شهردار کاشان ادامه داد: زمانیکه آرماتورها در سمت خیابان بالا آمد، احساس کردیم با وجود ارتفاع ۵ متر به این دلیل که سازه سه‌بعدی می‌شود و هر چه جلوتر می‌آید زاویه دید بیننده محدودتر می‌شود باید راه حلی بیندیشیم. شهرداری حدود سه ماه پیش از آغاز کارزارِ ارزشمند ورود کرد؛ ولی چون آقای راهب در ایران نبودند از استاد حلی و آقای دکتر مؤمنیان، فرماندار سابق کاشان، برای مجاب کردن آقای راهب کمک گرفتیم. آقای حلی پیشنهاد حذف جبهه غرفه‌های این ساختمان را از جبهه خیابان علوی دادند. ظرف حدود دو ماه بیش از ۲۰ بار با خارج از کشور تماس گرفته شد تا آقای راهب پذیرفت بخشی از ساختمان را حذف کند.

وی توافق صورت‌گرفته با مالک را یکی از زیباترین اتفاقات مدیریت شهری دانست و تأکید کرد: توافق بر سر حذف ۵ باب حجره به مساحت حدودی ۱۳۰ متر مربع، احترام به خواست مردم و نشانه تعامل بین ارکان شهری بود. این توافق رخ داد و کمتر از ۴۸ ساعت بعد هم میلگردها جمع شدند.

ابریشمی‌راد در ارتباط با گفته حجت‌الله غلامی، معاون استاندار اصفهان مبنی بر اصلاح نقشه‌ها و ادامه کار تصریح کرد: بر اساس توافقی که انجام شد پروانه و نقشه‌ها نیازمند اصلاح و بررسی و تأیید مجدد بودند. قرار شد نقشه‌های اصلاحی مورد بررسی میراث فرهنگی قرار گرفته و تأیید بشود و همچنین پروانه هم اصلاح شود و به این ترتیب کار ادامه پیدا کند که چنین هم شد.

شهردار کاشان با تأکید بر اینکه این پروژه هیچ نیازی به کمیسیون ماده ۵ نداشت و بارها هم اعلام شد که به استناد طرح جامع مصوب و در چارچوب قوانین و مقررات صادر شده است، خاطرنشان کرد: رئیس کمیسیون ماده ۵ درحالیکه آقای قاری‌قرآن، مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان در کنارشان ایستاده بود با خبرنگاران مصاحبه کردند و گفتند: این دو ساختمان؛ یعنی راهب و چارسو کارشان را بر اساس طرح جامع و نقشه‌های تأییدشده میراث شروع کرده‌ و ادامه هم پیدا می‌کند. اصلاحاتی در نقشه‌ها باید بشود که پس از بررسی و تأیید ابلاغ شده و کار ادامه پیدا می‌کند. مضاف بر این مرجعی که می‌تواند در صورت مشاهده تخلف دستور توقف بدهد، دادستان محترم در مقام مدعی‌العموم است.

ابریشمی‌راد با انتقاد از اینکه چرا وقتی اتفاق مبارک و شیرین توافق رخ داد، هیچکس از این اتفاق خوشحال نشد و جریان را به سمت دیگری بردند، ابراز کرد: ما به دلیل آنکه پذیرفته‌ایم خادم مردم باشیم و هر کاری می‌کنیم برای مردم باشد، سعی کرده‌ایم در کمال آرامش و ضمن احترام به نظرات، بنا به وظیفه‌ای که داریم کار درست را انجام بدهیم.

شهردار کاشان در پایان اطمینان خاطر داد: مطمئن باشید امروز شهرداری بیشتر و بهتر از همیشه به موضوع میراث، بافت و رعایت ضوابط و مقررات توجه دارد. به شما قول می‌دهم که همه شما با افتخار و با شادی به مراسم افتتاحیه و بهره‌برداری این دو ساختمان خواهید آمد و خوشحال خواهید بود که این اتفاقات خوب در شهرتان افتاده است.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp