کد خبر:

6431

http://shahron.ir/?p=6431

کپی لینک
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان:
کلیات طرح ایمنی بازار بزرگ کاشان تصویب شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: در جلسه شورای فنی اداره میراث فرهنگی کاشان کلیات طرح ارتقای ایمنی بازار سنتی کاشان به تصویب اعضای آن رسید.

محمدعلی پیراسته افزود:در این جلسه که مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، معاون مدیرکل و رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان و نیز اعضا و متخصصین این حوزه حضور داشتند، مدیر پیشگیری و مسئول ستاد فرماندهی سازمان به ارائه کلیات طرح ارتقای ایمنی بازار با محوریت شناسایی نقاط امن، راه‌های خروج اضطراری و سیستم اطفای حریق (جعبه‌های آب آتش‌نشانی) پرداختند که در نهایت به تصویب اعضای شورا رسید.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان یادآور شد: بازار بزرگ و تاریخی کاشان به عنوان یک اثر ملی باستانی که در فهرست میراث فرهنگی کشور ثبت شده است به سبب شرایط خاص، قدمت و فرسودگی از شرایط ایمنی مطلوبی برخوردار نیست و بدین سبب در صورت بروز حریق و یا حوادث دیگر، احتمال ایجاد خسارات و تبعات مالی و حتی جانی قابل ملاحظه در این مکان وجود دارد.

وی متذکر شد: طرح ارتقای ایمنی تهیه‌شده سازمان، ویژه بازار بزرگ کاشان با مشارکت تمامی کسبه و بازاریان محترم، کارشناسان سازمان آتش‌نشانی، شهرداری کاشان و اداره میراث فرهنگی قابلیت اجرایی و عملیاتی خواهد داشت.