کد خبر:

10201

http://shahron.ir/?p=10201

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجسمه‌ساز پیشکسوت کاشانی:
تجربه به کمک ما برای شخصیت‌پردازی سردیس شهدا می‌آید

سازنده سردیس فرمانده شهید عبدالله الماسی بیدگلی که در سن 26 سالگی به فیض شهادت رسید، بر این باور است که تجربه حرفه‌ای هنرمند در کنار عکس‌های باقی‌مانده شهدا به کمک او برای خلق سردیس می‌آید.

استاد حمید بابایی که در مهاباد اردستان زاده شده و سال‌هاست در کاشان سکونت دارد، می‌گوید: عکس‌های متعلق به شهدا کیفیت پایینی دارند؛ اما همین تصاویر باعث می‌شوند تا اساس کار شکل بگیرد و هنرمند تکمیل اثر را با اتکا به تجربه خود به سرانجام برساند.

دانش‌آموخته رشته صنایع دستی دانشگاه کاشان که در اولین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی کاشان هم حضور داشته است، بیان می‌کند: برگزاری سمپوزیوم از این بابت که باعث معرفی هنر مجسمه‌سازی به عموم مردم می‌شود، مثبت است.

این هنرمند که فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۰ با طراحی و نقاشی آغاز نموده است، ادامه می‌دهد: رویدادهایی نظیر دومین سمپوزیم ملی مجسمه‌سازی مقدمه اتفاقات جدی‌تر و بهتری را در آینده فراهم می‌کند و بستر ورود کارهای مدرن و حرفه‌ای‌تر را در شهر سبب می‌شود.

بابایی که آثار تجسمی متعددی برای کاشان و دیگر شهرهای کشور آفریده است، عنوان می‌کند: کیفیت بهتر برگزاری چنین رویدادهایی منوط به آگاهی و شناخت بیشتر مسئولان از هنر و بالا رفتن سطح توقعاتشان از هنرمند است.

آفریننده سردیس شهید ترنجی مفرد در اولین سمپوزیم ملی مجسمه‌سازی کاشان، کیفیت کار مجسمه‌سازان کاشانی را از نظر کمی و کیفی همردیف با هنرمندان این رشته در سطح کشور می‌داند و خاطرنشان می‌کند: اگر شهرداری کارهایی در سطح خیلی بالاتر از کارهای موجود هم از ما مطالبه کند، توانایی اجرای آن را داریم.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp