کد خبر:

10206

http://shahron.ir/?p=10206

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدرس هنرهای تجسمی:
خلق یک اثر زیبا تلطیف روحیات جامعه را در پی دارد

مجسمه‌ساز کاشانی حاضر در دومین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی کاشان با محوریت سردیس فرماندهان شهید این خطه باور دارد که کار فرهنگی از معضلات جامعه می‌کاهد و خلق یک اثر هنری روحیه جامعه را تلطیف می‌کند.

خیرالله کریمی در سال ۱۳۳۷ در منطقه نراق متولد شد و سال‌هاست که در کاشان سکونت دارد. او که نزدیک به ۴۰ سال از عمر خود را در عرصه هنر صرف کرده است، می‌گوید: در ساخت تندیس یک شهید باید به ویژگی‌های شخصیتی او توجه کرد و اثر بایستی دربردارنده حالات وی و ارزش‌های معنوی باشد.

مربی رشته‌های هنری در آموزش و پرورش تهران و کاشان برگزاری این رویداد تجسمی را در دوران کرونا قابل قدردانی دانست و یادآور شد: هنر می‌تواند بهترین ابزار برای حفظ ارزش‌های فرهنگی و معنوی جامعه باشد وتکرار چنین رویدادهایی موجب ارتقای کیفیت این قبیل برنامه‌ها خواهد شد.

خالق تندیس فرمانده شهید محمدرضا آقاجانی قزاآنی در دومین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی کاشان به مطالعه زندگی این شهید والامقام برای ساخت اثر اشاره و ابراز می‌کند: تلاش کردم تا چهره‌ای مصمم؛ مقاوم و پایدار همراه با صلابت واستواری از این شهید به تصویر بکشم.

خالق سردیس‌های مفاخری همچون غیاث‌الدین جمید کاشانی، ابوالرضا راوندی، ارباب حسن تفضلی، باباافضل و… به مقایسه دومین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی کاشان با اولین دوره این رویداد می‌پردازد و خاطرنشان می‌کند: متأسفانه در این دوره به دلیل شیوع کرونا امکان گرد هم آمدن هنرمندان و عوامل نبود؛ درحالیکه در اولین دوره در خانه طباطبایی‌ها مشغول به کار بودیم و گردشگران داخلی و خارجی به تماشای آثار و روند ساخت آن می‌پرداختند که به نزدیکی هنرمندان با مردم کمک می‌کرد.

سازنده سردیس‌های شهید کاشانیان و شهید صنعتکار در اولین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی کاشان تأکید می‌کند: کرونا و اجبار هنرمندان به تولید آثار در کارگاه‌های شخصی خود باعث شده است تا هنرمند امکان تمرکز بیشتری برای خلق اثر داشته باشد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp