کد خبر:

5677

http://shahron.ir/?p=5677

کپی لینک
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی:
مراکز و مجتمع‌های تجاری کاشان ناایمن هستند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: نتایج حاصل از چند دوره کارشناسی، بازدید و ارزیابی وضعیت ایمنی مراکز و مجتمع‌های تجاری کاشان حاکی از نا ایمن بودن این مراکز بوده و اماکن مذکور فاقد تائیدیه‌های ایمنی این سازمان هستند.

محمد مسعود چایچی افزود: بر اساس بازرسی‎های ایمنی صورت‌گرفته توسط کارشناسان سازمان در طی سه ساله اخیر وضعیت ایمنی این مراکز و محیط‌های پیرامونی بررسی و نواقص و معایب ایمنی احصا و جهت اصلاح به مدیر مجتمع ابلاغ و آموزش‌ها و توضیحات لازم به مسئولان و کسبه این مکان‌ها ارائه شده است ولی متاسفانه در اثر بی توجهی متولیان این مراکز به مباحث ایمنی، نواقص و ضعف‌های ایمنی در حال حاضر نیز موجود بوده و از نظر ایمنی این مراکز هیچ‌گونه تأییدیه‌ای ندارند.

چایچی با اشاره به تبصره ذیل بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و ارزیابی و پایش ایمنی و احصای نواقص از نظر حریق احتمالی در اماکن عمومی اعم از مراکز تجاری، درمانی، آموزشی و اداری، گفت: هیچ یک از ۵۶ مرکز و مجتمع تجاری شهر تاکنون، تأییدیه ایمنی دریافت نکرده‌اند و موضوع جلوگیری از فعالیت اماکن ناایمن شهری با اولویت مراکز عمومی از طریق مقامات مسئول در حال پیگیری است.

وی مهمترین معایب ایمنی مراکز تجاری را نقص در تأسیسات برق، استفاده از وسایل حرارتی نامناسب و شعله‌های روباز ،وجود انبارهای ناایمن و دارای انباشت کالا، فقدان راه‌های مناسب خروج و فرار، عدم اجرای سیستم کشف و اعلام و نیز اطفای حریق عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان در پایان از تمامی مالکان و مسئولان مجتمع‌های تجاری درخواست کرد با هماهنگی کارشناسان سازمان و در اسرع وقت نسبت به ایمن‌سازی کامل اماکن کسبی و صنفی خود اقدام نمایند.