کد خبر:

8948

http://shahron.ir/?p=8948

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیر مطالعات فنی و برنامه‌ریزی معاونت خدمات شهری:
حدود ۴۰ درصد خانوارهای کاشان تحت پوشش طرح «زیست‌بانو»

مدیر مطالعات فنی و برنامه‌ریزی معاونت خدمات شهری گفت: حدود 40 درصد ازخانوارهای کاشانی تحت پوشش طرح آموزشی مهارتی «زیست بانو» قرار گرفتند که تا شهریور سال آینده کل کاشان را در برمی‌گیرد.

سیدمهدی پیغمبرزاده در گفتگو با برنامه صبح سیلک با اشاره به گذر از مرحله استقرار و رسیدن به مرحله نگهداشت محلات در برخی نواحی مانند فاز یک و دو ناجی‌آباد و لتحر خاطرنشان کرد: این طرح اکنون در نواحی منطقه تاریخی فرهنگی یک هم کلید خورده است.

وی آموزش مردم بر مردم، نظارت مستقیم، افزایش مشارکت‌پذیری شهروندی و کاهش شکایات با موضوع خدمات شهری به سامانه ۱۳۷ را از مزیت های اجرای طرح «زیست‌بانو» در محلات برشمرد و تصریح کرد: در این طرح علاوه بر حل مشکلات زیست‌محیطی پسماند، دغدغه‌های شهروندان با سرعت و هزینه کمتر از طریق شهرداران محلات احصا و پیگیری می‌شود.

پیغمبرزاده تشکیل شبکه‌های مجازی محلی را دارای بیشترین بعد اطلاع‌رسانی و آموزشی در طرح «زیست‌بانو» دانست و یادآور شد: ۹۰ درصد آموزش‌های این طرح از فضای مجازی ارائه می‌شود و شهروندان هم به آسانی به ارائه مشکلات و دغدغه‌های محل زندگی خود می‌پردازند.

وی معیارهای انتخاب شهرداران محلات بر اساس سوابق تحصیلی، فرهنگی و کنشگری اجتماعی را مهم‌ترین و زمان برترین مرحله اجرای طرح «زیست‌بانو» در نواحی ارزیابی و اذعان کرد: اجرای گام به گام این طرح بعد از طی مرحله استقرار در صورت حل ۹۰ درصدی معضل زباله روز، تضمین نظافت محلات، نهادینه‌سازی فرهنگ تفکیک از مبدا و… می‌تواند به مرحله نگهداشت ارتقا پیدا کند.

مدیر مطالعات فنی و برنامه‌ریزی معاونت خدمات شهری افزود: در مرحله نگهداشت، شهرداران منتخب به چهار گروه مجزا برای کنترل زباله‌های روز محلات، پسماندهای عفونی، پسماندهای ساختمانی، نظافت معابر و بازیافت تقسیم می‌شوند و با فراگیری آموزش‌های تخصصی مسئولیت کنترل خدمات شهری در سطح نواحی را پیدا می‌کنند.

پیغمبرزاده معضل تولید ضایعات شهری مانند مبلمان‌های خانگی فرسوده همزمان با خانه‌تکانی در روزهای پایانی سال را یادآور شد و تصریح کرد: همکاری ۶۵ شهردار خانم در سطح شش ناحیه و فعالیت بیش از ۲۵۰ همیار شهردار در طرح «زیست‌بانو» باعث ایجاد ظرفیت اجتماعی گسترده‌ای شده که لازم است نهادها و شهروندان جهت گسترده‌تر شدن هرچه بیشتر آن بکوشند.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp