کد خبر:

8414

http://shahron.ir/?p=8414

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیر پایگاه میراث جهانی سیلک:
منافع یک ملت در تمدن سیلک نباید فدای منافع یک گروه دلال شود

مدیر پایگاه میراث جهانی سیلک با اشاره به هم‌افزایی و همکاری ارگان‌های شهری برای مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم سیلک گفت: دلالانی هستند که اراضی این محدوده را ارزان خریده و با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، ساختمان‌های ویلایی را به چند برابر قیمت می‌فروشند.

سیدجواد حسین‌زاده در ارتباط تلفنی با برنامه صبح سیلک با بیان تأسیس پایگاه میراث جهانی سیلک از سال ۸۵ و مطالبه عمومی شهروندان برای مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز خاطرنشان کرد: این محوطه تا دهه ۷۰ رها شده بود و در اوایل دهه ۸۰ با کاوش‌های مرحوم شهمیرزادی احیا شد.

وی افزود: در دو الی سه دهه اخیر حداقل ۱۰ مورد ساخت‌وساز در حریم این محوطه باستانی انجام شد و بعد از شکایت میراث آرای تخریب صادر شد.

حسین‌زاده عرصه سیلک را حدود ۴۱ هکتار با ممنوعیت هرگونه فعالیت و تغییر کاربری تأکید کرد و گفت: حریم درجه یک سیلک با ۵۷ هکتار با کاربری کشاورزی و باغبانی، حریم درجه دو با ۴۰ هکتار وسعت با محدودیت ۷.۵ متری ارتفاعی و حریم درجه سه به صورت دو تکه از اراضی در گوشه شمال شرقی تقاطع محور امیرکبیر، بلوار الغدیر و خیابان امیرالمؤمنین است که محدودیت ۱۰.۵ متری ارتفاع دارد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp