کد خبر:

7397

http://shahron.ir/?p=7397

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معاون شهرسازی و معماری منطقه چهار شهرداری هشدار داد
روند افزایشی تخریب غیرمجاز اراضی کشاورزی فین برای ویلاسازی

معاون شهرسازی و معماری منطقه چهار شهرداری کاشان گفت: عکس‌های هوایی چندسال گذشته دامنه سبز باغات فین را نشان می‌داد؛ اما متأسفانه باغ‌های این ناحیه بدون مجوز قانونی جای خود را به منازل مسکونی یا ویلاهای تفریحی داده و اگر سرعت تخریب همین طور پیش برود تا چند سال آینده اثری از این میراث سبز پرارزش برای آیندگان نخواهد بود.

امیر اسماعیل‌پور در گفتگو با برنامه صبح سیلک میزان پاسخگویی به استعلامات در سال جاری را بالغ بر یک هزار و ۴۴۰ مورد برشمرد و تصریح کرد: این میزان در سال گذشته حدود یک هزار و ۱۵۳ مورد بود و باوجود محدودیت‌های موج دوم و سوم کرونا فعالیت‌ها و خدمات حوزه شهرسازی و معماری ادامه یافت.

اسماعیل‌پور از مردم فین خواست با نیم‌نگاهی به آینده در حفظ و حراست از این باغ‌ها کوشا باشند و در مورد اراضی خارج از محدوده شهری اذعان داشت: موارد ساخت و ساز در خارج از محدوده شهری با حکم صد در صدی تخریب در آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ همراه هست و به هیچ عنوان مشمول پرداخت جریمه نمی‌شود و اکنون این نوع پرونده‌ها حجم بالایی را در منطقه به خود اختصاص داده است.

وی کمیسیون ماده ۱۰۰ را مجموعه‌ای شبه قضایی خواند و افزود: نماینده شهرداری بدون داشتن حق رأی در این کمیسیون، تنها حق توضیح پرونده را دارد و در مورد پرونده‌های مرتبط با حرائم سیلک و باغ جهانی فین طبق استعلام از اداره میراث فرهنگی رأی تخریب صادر می‌شود.

اسماعیل‌پور با بیان اینکه خواسته‌های شهرسازی شهروندان باید قانونی باشد، تبیین کرد: زندگی شهری با اجرای درست طرح‌های جامع و تفصیلی محقق می‌شود و درخواست‌های مردمی طبق بازدید و ارائه گزارش کارشناسان با طرح تفصیلی و جامع تطبیق می‌شود و در صورت نبود مانع مجوز ساخت و ساز صادر می‌گردد.

وی با اشاره به مراجعات فراوان برای درخواست مجوز تغییر کاربری اراضی کشاورزی تاکید کرد: تغییر کاربری باغ‌ها و اراضی کشاورزی به هیچ عنوان قانونی نیست و افرادی که از دلال‌های سودجو یا برخی بنگاه‌های معاملات ملکی زمینی به قیمت گزاف خریداری می‌کنند نباید انتظار تغییر کاربری برای صدور پروانه ساخت و ساز ملکی داشته باشند، از این رو باید از هرگونه خرید و فروش این اراضی از شهرداری منطقه چهار استعلام بگیرند.

معاون شهرسازی و معماری منطقه چهار شهرداری این منطقه را به خاطر وجود محوطه باستانی سیلک، باغ جهانی فین و اراضی کشاورزی دارای محدودیت‌های فراوان برای ساخت و ساز یا تغییر کاربری دانست و یادآور شد: حرائم محوطه باستانی سیلک در سال ۹۷ ابلاغ شده است و به موجب آن حریم درجه یک سیلک فقط برای کشاورزی بوده و حریم درجه دو و درجه سه تا ۷/۵ و ۱۰/۵ متر محدودیت ارتفاعی برای ساخت و ساز دارد.

عکس: امیر مقامی

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp