کد خبر:

5477

http://shahron.ir/?p=5477

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معتمد ناحیه یک منطقه یک عنوان کرد
اجرای بیش از ۱۱۴ میلیارد ریال پروژه در محدوده پشت مشهد

معتمد ناحیه یک منطقه یک، ارزش پروژه‌های اجرا شده در محدوده پشت مشهد و حوالی آن را در دوره مدیریت شهری کنونی بیش از 114 میلیارد ریال ذکر کرد.

اصغر زجاجی، پشت مشهد را یکی از نقاط اصیل و دارای پیشینه شهر و مهم از نظر پرورش مشاهیر و عالمان دینی دانست و عنوان کرد: مدیریت شهری در سال‌های اخیر جدی‌تر از گذشته به این محدوده توجه نموده و پروژه‌های مختلفی را در بخش‌های گوناگون تعریف و اجرا کرده است.

وی، با اشاره به نمونه‌های اقدامات مدیریت شهری در این محدوده، احداث پل هوایی عابر پیاده و موتورسوار در بلوار شهیدان بارفروش(کمربندی) را متذکر شد و گفت: این پل به طول حدود ۶۵ متر با هدف کاهش سوانح و حوادث و به منظور افزایش امنیت، ارتقای ضریب ایمنی عبور و مرور علاوه بر تسهیل در ترددها و حفظ جان عابرانی که قصد تردد عرضی از محور کمربندی را دارند، جانمایی و نصب شده است.

این معتمد محلی، به آزادسازی کوچه زیارت حبیب بن موسی(ع) با درخواست اهالی و به منظور تعریض معبر و تسهیل در فرآیند عبور وسایل نقلیه اشاره و عنوان کرد:با توجه به دشواری فرآیند آزادسازی در چنین بافت‌هایی اما با همت شهرداری و همراهی شهروندان این اتفاق با تملک و آزادسازی هشت پلاک رقم خورد.

زجاجی، تملک خانه‌ای برای استفاده به عنوان خانه فرهنگ در چهارراه امیریه را یک اتفاق فرهنگی در محدوده پشت مشهد قلمداد کرد و گفت: پیگیری‌ها برای تملک این مکان به منظور طراحی و تبدیل به خانه فرهنگ در حال انجام است.

وی با اشاره به بهسازی، احیا و مرمت ابنیه و معابر و محلات تاریخی، احداث سقف و مرمت بازارچه تاریخی سردار را یادآور شد و گفت: تلاش‌های بسیاری از سوی مدیریت شهری برای ساماندهی وضعیت نابه‌هنجار و احیای این بازارچه تاریخی و نیز خواناسازی با بافت سنتی شهر با الگویی از بازار کاشان با حذف المان‌های زائد شیروانی از سقف، استفاده از معماری و هنرهای تزیینی سنتی، نورپردازی و…به منظور احیای رونق و شکوه از دست رفته آن انجام شد.

معتمد ناحیه یک منطقه یک، مرمت و بهسازی گذر سرازیره واقع در محله میدان امیر پشت مشهد را به عنوان اقدام دیگر در این زمینه خاطرنشان کرد.

وی بهسازی پارک شهید قدیرزاده و اجرای آسفالت معابر اطراف آن واقع در خیابان امام خمینی(ره) را یادآور شد و گفت: این پروژه‌ها به درخواست‌ مکرر شهروندان و معتمدان محلی به دلیل ضرورت بهسازی پارک و همچنین به علت فرسودگی بیش از حد آسفالت معابر اطراف آن شامل خیابان‌های خاتم‌الأنبیا، شهیدان گل‌محمدی و شهیدان باغ‌شیخی و…صورت گرفته است.

زجاجی بهسازی مسیر بلوار نماز به همراه مرمت و بدنه‌سازی کوی گذر محله، بهسازی و مرمت کوی اذان ۱۲ و ۱۳ و عباس آباد واقع در این بلوار را خاطرنشان کرد و افزود: زیرسازی و آسفالت خیابان شهدای محرم همراه با اجرای بلوک‌فرش یکی دیگر از پروژه‌های انجام‌گرفته در این محدوده است.

وی، احداث زمین چمن مصنوعی پارک شهید روحی و بهسازی معابر اطراف آن را یادآور شد و بیان کرد: ساکنان این محدوده این اقدام را تلاش شهرداری برای رفع خلأ زیرساخت‌های ورزشی قلمداد می‌کنند.

زجاجی، بهسازی پارک شهید ابراهیم زاده کویری مقابل کمیته امداد امام خمینی(ره) را به منظور ارتقای فضای سبز و منظر شهری در این محدوده شهری حائز اهمیت دانست.

این سرمایه اجتماعی، اجرای عملیات راست‌گرد خیابان امام خمینی(ره) و آسفالت کوچه شهید مازوساز، بهسازی و زیباسازی بلوار فاطمیه(س)، اجرای آسفالت در خیابان دانشگاه، بهسازی و مرمت کوی آیت الله یثربی، آسفالت محوطه درمانگاه گلابچی و…را از دیگر اقدامات صورت‌گرفته در محدوده پشت مشهد برشمرد.

زجاجی با اشاره به دغدغه‌مندی اعضای شورای اسلامی شهر برای اجرای فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی در بخش‌هایی مانند محدوده پشت مشهد، از نگاه ویژه شهردار و پیگیری اعضای شورای اسلامی در این زمینه قدردانی کرد.