کد خبر:

10193

http://shahron.ir/?p=10193

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان:
شکرگزاری و سپاس ریشه در حکمت و دانایی افراد دارد

آیت‌الله سلیمانی شامگاه شنبه در مراسم افتتاح دبیرخانه دائمی اعطای نشان افتخار سیلک با اشاره به اینکه یکی از دستورات اکید اسلام تکریم از افراد خدمت‌آفرین به جامعه است، ابراز داشت: رسالت انسان محدود به این محدوده زمانی عمر او نیست.

وی با بیان اینکه مجموعه انسان‌ها از حضرت آدم(ع) تاکنون زنجیره‌وار به هم متصل هستند، عنوان کرد: در این سیر زنجیره اگر حلقه‌ها به هم‌پیوستگی نداشته باشند، باعث می‌شود که زندگی از شکل عادی خود خارج شود.

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه رسالت نسل موجود حفظ حلقه‌های قبل و پیوستگی آنها به همدیگر است، تصریح کرد: این یک میراث ماندگار برای فرزندان ماست که بتوانیم این حلقه‌های به هم پیوسته زندگی را با گذشت زمان حفظ و به آنها انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه در هیچ دینی به اندازه اسلام و در هیچ مذهبی به اندازه شیعه این پیوستگی در زندگی وجود نداشت، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین عوامل در پیوستگی این نسل‌ها داشتن یک فرهنگ قوی و سازنده در جامعه است.

آیت‌الله سلیمانی با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه رهبر معظم انقلاب مربوط به فرهنگ است، بیان داشت: آسیب فرهنگی از هر آسیب دیگری برای مردمان یک جامعه خطرناک‌تر است که باید مدیران و مسئولان با ارائه راهکارهای مؤثر از بروز این آسیب‌های فرهنگی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به پیشینه درخشان مردم و سرزمین کاشان در عرصه تاریخ تأکید کرد: یادآوری این هویت و اصالت و تجلیل و تقدیر از کسانی که وارث این هویت برای نسل کنونی بوده‌اند، خود می‌تواند از بسیاری از آسیب‌های فرهنگی جلوگیری کند.

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان با بیان اینکه ما مدیون پیشینیان خود هستیم، افزود: شکرگزاری و سپاس از خدمت‌آفرینان برای مردم ریشه در حکمت و دانایی افراد و جامعه دارد.

وی با اشاره به اینکه انسان حکیم در سپاس و قدردانی از افراد خدمتگزار به جامعه پیشتاز است، گفت: نباید ریشه و هویت خود را فراموش کنیم؛ بلکه باید با شناسایی آن در راستای معرفی آن به دیگران حرکت کنیم.

آیت‌الله سلیمانی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی نکوداشت مشاهیر و نام‌آوران کاشان به دست شهرداری کاشان، تأکید کرد: برگزاری اینگونه برنامه‌ها باعث ترویج فرهنگ قدرشناسی و سپاس می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری اینگونه برنامه‌ها باعث شناسایی شجره طیبه تمدن و دیانت منطقه بزرگ کاشان می‌شود، ابراز داشت: کاشان مهد تدین و تمدن است که پیشینه تاریخی کاشان و همچنین حضور نماینده امام محمد باقر(ع) در این منطقه نشان از اهمیت آن دارد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp