کد خبر:

5914

http://shahron.ir/?p=5914

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پلمب انبارهای غیرمجاز جمع آوری ضایعات و پسماند در شهر

مسئول حقوقی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری از تشکیل گشت مشترک متشکل از نمایندگان دادستانی، نیروی انتظامی، محیط زیست، شهرداری و... برای برخورد با انبارهای غیرمجاز جمع آوری ضایعات  خبر داد.

محمد قیومی تصریح کرد: با پیگیری دادستان در ماه گذشته دستورات خاصی برای جلوگیری از جمع آوری و خرید پسماند توسط این افراد گرفته شد و این گشت مشترک به پلمب کردن این انبارهای غیرمجاز می‌پردازد.

مسئول حقوقی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری در گفتگو با برنامه صبح سیلک بیان کرد: روزانه به طور متوسط ۱۴۰ تن زباله از سطح کاشان جمع‌آوری می‌شود که هرچند نسبت به سالیان گذشته کمتر شده، اما با اجرای طرح تفکیک از مبدأ می‌توان آن را به ۴۰ یا ۶۰ تن در روز کاهش داد.

وی با اشاره به دفن پسماندهای عادی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در زمان شیوع کرونا گفت: از اسفندماه سال ۹۸ تا همین چند روز گذشته، کلیه پسماندهای معمولی همانند زباله‌های بیمارستانی به علت پیشگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامتی مردم به صورت بهداشتی بدون قرارگیری در خط تفکیک و بازیافت دفن می‌شد و این کار برای شهرداری و پیمانکار هزینه‌بر بود.

مسئول حقوقی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری خواستار ارائه گزارش‌های تخلفات سهل‌انگاری در مدیریت پسماند به سامانه ۱۳۷ شد و افزود: شهروندان اگر زباله‌ها را در ساعت مقرر بیرون منازل قرار دهند، دیگر نه زباله‌گردها می‌توانند با بازکردن پاکت‌ها سلامتی خود و دیگران را تهدید کنند و نه شیرابه خطرساز تولید می‌شود.

وی اجرای طرح تفکیک از مبدأ را به منزله قلکی برای تقویت اقتصاد خانواده‌ها قلمداد و اذعان کرد: شهروندان با اجرای طرح تفکیک از مبدأ و فروش اقلام بازیافتی می‌توانند بخشی از هزینه قبوض مصرف حامل‌های انرژی را تأمین کنند.

قیومی مسئولیت مدیران ساختمانی در قبال کوتاهی ساکنان این مجتمع‌ها در گذاشتن به موقع پسماندها را یادآور شد و تأکید کرد: در برخی شهرک‌های حاشیه‌ای مثل خاتم‌الانبیا(مسکن مهر) قرار است برای تشویق هر چه بیشتر ساکنان به تفکیک از مبدآ، طرحی اجرا کنیم تا در قبال تحویل اقلام بازیافتی به شهرداری از بیمه رایگان آتش‌سوزی ساختمان برخوردار شوند.

مسئول حقوقی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری از پیگیری برای اجرای مجازات جایگزین ویژه خاطیان امور پسماند خبر داد و گفت: از دادستان خواستیم تا این خاطیان را به فعالیت در بخش نظافت و روفت روب شهر وادار کند تا آنان از نزدیک با زحمات سفیران پاکیزگی شهر آشنا شوند.

گفت‌و‌گوی کامل را در فایل صوتی زیر بشنوید.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp