کد خبر:

6120

http://shahron.ir/?p=6120

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرایی شیارهای ایجادشده در کف خیابان مشخص شد
اجرای سیستم بومی کنترل هوشمند ترافیک در کاشان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کاشان، گفت:سیستم کنترل ترافیک هوشمند برای نخستین بار در کاشان و البته سطح کشور با تکنولوژی کاملاً بومی در میادین و تقاطع‌های مرکزی شهر راه‌اندازی می‌گردد.

حمیدرضا بخشنده‌فر، شیارهای ایجادشده در اطراف میادین و تقاطع‌های شهر را مربوط به اجرای سیستم کنترل ترافیک هوشمند عنوان و خاطرنشان کرد: این سیستم با بررسی تغییرات لحظه‌ای ترافیک طیف وسیعی از پارامترها را به صورت کاملاً هوشمند و توسط شبکه‌های پیچیده عصبی داخلی خود کنترل می‌نماید.

وی با اشاره به اینکه محاسبه تعداد فاز، طول سیکل و سیکل سبز به صورتی بهینه و آنلاین و به صورتی مجزا برای هر تقاطع صورت می‌گیرد، افزود: بر این اساس، تخصیص سقف سرعت مجاز در هر دوره و ایجاد موج سبز در تقاطع‌های متوالی از جمله قابلیت‌های مهم این سیستم است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کاشان با تأکید بر اینکه این سیستم هوشمند آموزش‌پذیر از محیط نصب است گفت: این سیستم رخدادهای خاص ترافیک را تشخیص داده و با شناخت سریع و هوشمندانه پدیده‌هایی چون معابر دچار تصادف، گره‌های ترافیکی، کارناوال‌ها، کم‌ترافیک شدن موقت معابر اصلی، سد معبر و مسیرهای مسدودشده، آن مشاهدات را در محاسبات ترافیکی لحاظ می‌کند.

بخشنده‌فر، با یادآوری اینکه آماربرداری به منظور تنظیم پارامترهای الگوریتم‌های کنترلی یکی از گلوگاه‌های اثربخشی سیستم‌های کنترل هوشمند بوده است به مزیت سیستم کنترل هوشمند ترافیک اجراشده در کاشان اشاره و عنوان کرد: این سیستم با نوآوری ویژه خود بی‌نیاز از آماربرداری است و به کمک سنسورها و الگوریتم تطبیقی خود صرفاً بر اساس رفتار ترافیکی راکبین به آموزش شبکه‌های عصبی داخلیش می‌پردازد.

وی اضافه کرد: این به معنای آن است که سیستم به‌کار رفته در کاشان، بی نیاز از تغییر و یا تنظیم مجدد الگوریتم‌ها به صورت دستی است و توانایی جمع‌آوری و ارائه آمار دقیقی از وضعیت ترافیک با هدف کمک به مدیران ترافیک شهر را در این وضعیت داراست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کاشان، عدم وجود یک سرور متمرکز برای عملیات پردازش را نکته قابل ذکر دیگر در مورد این سیستم عنوان کرد و گفت:به عبارت بهتر تمام تجهیزات و حتی سنسورها نیز در این سیستم به عنوان یک جزء پردازشی ذخیره‌ای و تصمیم‌گیری محسوب می‌شوند به گونه‌ای که افزایش تراکم سیستم و توسعه‌های آینده، بر ترافیک محاسبات و در نتیجه پیش بینی زیرساخت‌های خاص، بی‌تأثیر خواهند بود.

بخشنده‌فر، درجه بالای امنیت این سیستم کنترل هوشمند را یادآور شد و افزود: تمامی زیرساخت‌ها با مسیر ارتباطی امن شده از طریق قفل‌های سخت‌افزاری به یکدیگر مرتبط شده‌اند.

وی متذکر شد: این سیستم بر پایه دانش متخصصان بومی طراحی و راه‎اندازی گردیده و با توجه به حجم نوآوری‎ها به عنوان یکی از پروژه‌های مؤثر در اقتصاد مقاومتی شناخته شده است.

شایان ذکر است در حال حاضر این سیستم با حمایت شهرداری کاشان، توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک، به منظور کنترل هوشمند جریان ترافیک، در مجموعه‌ای شامل تعدادی از میادین و تقاطع‌های مرکزی شهر کاشان در حال اجراست.

پانویس: عکس تزئینی است.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp