کد خبر:

7333

http://shahron.ir/?p=7333

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفت‌و‌گو با منتخب رقابت آوای برتر
از هم‌نوایی با ایرج تا هنرجویی نزد علی زند وکیلی

هیئت داوران بخش رقابتی «آوای برتر»، سعیدرضا معمار 12 ساله را منتخب برترین آوا در رده سنی 8 تا 15 سال دانست. شهرآن با این استعداد نوجوان عرصه خوانندگی که در آخرین مرحله از آوای برتر با مهزیار رزاقی 10 ساله به رقابت در بخش سنتی پرداخت، مصاحبه‌ای داشته است که در ادامه می‌آید.

موسیقی را از چه زمانی آغاز کردی؟

از چهار سالگی فراگرفتن موسیقی را شروع کرده‌ام و سه سال است که به طور حرفه‌ای در زمینه خوانندگی آموزش می‌بینم. در ابتدا شاگرد آقای ناصر کامش بوده‌ام و حدود دو سال است که نزد آقای علی زندوکیلی در حال فراگیری این هنر هستم.

آوای برتر چگونه بود؟

به نظر من رقابت خیلی خوبی بود و راضی هستم. برگزاری چنین رویدادهایی به این معناست که موسیقی در شهرمان صاحب ارزش است و می‌توانیم در اینجا هم تلاشمان را بکنیم.

پیش از آوای برتر تجربه شرکت در چه رقابت‌هایی را داشته‌ای؟

در این جشنواره به جز آوای برتر در بخش تک‌نوازی سه‌تار هم شرکت کردم؛ چون نواختن اورگ را از شش سالگی و سه‌تار را از ۱۱ سالگی آغاز کرده‌ام و مدتی است مشغول یادگیری پیانو هستم. ۱۰ ساله بودم که به پیشنهاد آقای کامش در جشنواره موسیقی ملی «آوای ایرانی» به میزبانی شهر دلیجان شرکت کردم و در بین بزرگسالان مقام اول را آوردم. در سال بعد هم مقام دوم همان جشنواره را کسب کردم. سال گذشته در جشنواره «نوای خرم» شرکت کردم که پس از صعود به مرحله دوم، در بین ۲۵ شرکت‌کننده برتر این رقابت از سراسر ایران قرار گرفتم. در صدا و سیما و برنامه‌های دیگر هم چند اجرا داشته‌ام.

استعدادت در خوانندگی چگونه کشف شد؟

یک روز خیلی اتفاقی در ماشین با ترانه آقای ایرج همخوانی کردم و همین باعث حیرت پدرم شد. چهارساله بودم که پدر دست من را گرفت و به آموزشگاه موسیقی آقای کامش رفتیم. ایشان از من تست گرفت و به رغم کم بودن سنم، حاضر به آموزش من شدند؛ البته چون من در آن زمان سواد نداشتم و برای حفظ ترانه‌ها اذیت می‌شدم، تصمیم گرفتند تا بیشتر در موسیقی آموزش ببینم و خوانندگی بماند برای وقتی دیگر.

چه شد که هنرجوی علی زند وکیلی شدی؟

پیگیری‌های پدرم باعث شده بود تا به آقای زند وکیلی دسترسی پیدا کند. ایشان از من تست گرفتند و با پسندیدن صدایم پذیرفت به من آموزش بدهد. پدرم که واکنش آقای زند وکیلی و دیگر اساتید را دیده بود انگیزه بیشتری برای حمایت از من پیدا کرد.

چشم‌اندازت برای آینده چیست؟

دوست دارم در آینده یک خواننده مطرح شوم و در حوزه موسیقی ایران حرفی برای گفتن داشته باشم. برای همین تلاش می‌کنم تا در کنار تمرین زیاد، از مطالعه در این حوزه غافل نشوم. امیدوارم طوری پیش بروم که مثلاً در ۱۵ سالگی از خودم رضایت داشته و یک خواننده خیلی خوب باشم.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp