کد خبر:

8660

http://shahron.ir/?p=8660

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گلایه شهردار کاشان از ضعف قانون درباره ساخت‌وسازهای غیرمجاز:
ابزار و چگونگی جلوگیری از ساخت‌وساز غیرقانونی مشخص نیست

شهردار کاشان در نشست خبری هشتم بهمن‌ماه از ضعف قانون در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز ابراز تأسف کرد و گفت: قانون گفته است شهرداری از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری کند و پرونده را به کمیسیون ماده 100 بفرستد؛ اما ابزار و چگونگی این جلوگیری را تعریف نکرده است.

سعید ابریشمی‌راد در رابطه با اقدام شهرداری به محض مواجهه با تخلف ساختمانی گفت: شهرداری اخطار می‌دهد و اگر مالک به آن توجه نکرد، دال می‌گذارد و پرونده تشکیل می‌دهد تا به ماده ۱۰۰ بفرستد. شهرداری تا صدور رأی قطعی ماده ۱۰۰ قدرت هیچ اقدامی را ندارد. بنابراین می‌بینید که دال وجود دارد؛ اما مالک به کار خود ادامه می‌دهد.

ابریشمی‌راد با تأکید بر اینکه متأسفانه این مسئله به ضعفِ قانون برمی‌گردد، بیان کرد: در این سه سال سه جلسه با دادستان، رئیس دادگستری، اعضای کمیسیون‌های بدوی و تجدید نظر ماده ۱۰۰ و نیروی انتظامی گذاشته‌ام که برای این مسئله فکری بکنیم. شهرداری باید این قدرت را داشته باشد که تخلف را در نطفه خفه کند؛ یعنی اگر یک دیوارکشی یا شناژبندی دارد شروع می‌شود با لودر و بیل خراب کند.

وی با اشاره به اینکه قانون می‌گوید چون این اقدامات تخریب محسوب می‌شود؛ فقط باید با حکم ماده ۱۰۰ باشد، تصریح کرد: ماده ۱۰۰ اینگونه در ابتدا بدوی است که یک ماه طول می‌کشد تا پرونده در آن مطرح بشود و تا صدور رأی و گذشتن مهلت قانونی اعتراض یک ماه دیگر هم می‌گذرد. دوباره یک ماه زمان می‌برد تا در جلسه تجدید نظر این کمیسیون مطرح و فرض بر اینکه رأی تخریب صادر شود باید دو ماه صبر کند تا ببیند مالک به دیوان عدالت اداری اعتراض می‌برد یا نه.

ابریشمی‌راد ادامه داد: بلاشک مالک به دیوان عدالت اداری برای اعتراض می‌رود و یک رأی دستور موقت می‌گیرد تا یک سال بعد نوبت پرونده در دیوان عدالت اداری فرا برسد. تقریباً از زمان ارسال پرونده به دیوان عدالت اداری تا زمان صدور رأی بین یک و نیم تا دو سال طول می‌کشد و شاهد هستیم تخلفی که در ابتدا یک دیوار بوده تبدیل به یک ساختمان کامل شده است.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp