کد خبر:

8906

http://shahron.ir/?p=8906

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جامعه‌شناس در صبح سیلک بیان کرد:
«شهروند فعال» مؤلفه جامعه‌ مسئولیت‌پذیر

یک جامعه‌شناس و مدرس دانشگاه برخورداری از شهروندان فعال و اثرگذار را یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های تحقق جامعه‌ای مسئولیت‌پذیر دانست.

محمد خراسانی در برنامه رادیویی صبح سیلک، با مقایسه شهروند جامعه‌گرا و فردگرا عنوان کرد: شهروند جامعه‌گرا برخلاف شهروند فردگرا، منفعت شخصی خود را در گرو منفعت اجتماعی دانسته و داوطلبانه به ارزش‌ها و هنجارهای جامعه پایبند است.

وی، بعد شناختی، عاطفی و رفتاری را وجوه شکل‌گیری مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانست و بیان کرد: آگاهی پایه اصلی شکل‌گیری تعهد اجتماعی محسوب می‌شود و در ادامه علاقه و انگیزه‌های درونی و سپس بروز رفتاری این مسئولیت‌پذیری را به منصه ظهور می‌رسانند.

این جامعه‌شناس، میزان مسئولیت‌پذیری در میان شهروندان ایرانی را متوسط ارزیابی و بر ارتقای آن در قالب مشارکت‌جویی و انجام دادن وظیفه افراد، نهادهای دولتی و سمن‌ها تأکید کرد.

خراسانی، با اشاره به آثار و نتایج فردی و اجتماعی مسئولیت‌پذیری، آن را عامل ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و همچنین زمینه‌ای برای رشد سرمایه اجتماعی و در نهایت تحقق توسعه پایدار قلمداد کرد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp