کد خبر:

10079

http://shahron.ir/?p=10079

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در طی سال‌های اخیر تحقق یافت
افزایش بازیافت پسماندهای خانگی در منطقه کاشان و آران و بیدگل

مدیرعامل شرکت بازیافت منطقه کاشان و آران و بیدگل در گفت‌وگوی رادیویی که به مناسبت هفته جهانی محیط زیست صورت گرفت، به افزایش چهار درصدی میانگین بازیافت در کاشان اشاره کرد و آن را از نتایج اجرای طرح‌های مشارکتی و تأسیس این شرکت در سال‌های اخیر دانست.

محسن حیدری خاطرنشان کرد: وقتی صحبت از حفظ محیط زیست است ما به دنبال این هستیم که منفعت عامه را افزایش دهیم و این مهم از طریق مشارکت عمومی مردم امکانپذیر است و زمانی به نتیجه می‌رسد که مردم نسبت به محیط زیست خود حساس بوده و خودشان را در امور جاری و مهم شهر دخیل بدانند و به جای شهرنشین بودن، شهروند مسئولیت‌پذیر باشند.

وی افزود: در بحث بازیافت امروزه متأسفانه ما از میانگین آمار کشوری نیز عقب‌تریم و در حال حاضر میانگین ایران ۱۷ تا ۱۸ درصد است و آمارهای جهانی ۴ الی ۵ برابر این است. این عدد در کاشان قبلاً شش درصد بود که امروز با تمهیدات اندیشیده‌شده و مشارکت مردم و سرمایه‌گذاری پیمانکاران به رقم ۱۰ درصد رسیده است؛ ولی هنوز هم از میانگین ایران فاصله داریم.

مدیرعامل شرکت بازیافت منطقه کاشان و آران و بیدگل یادآور شد: به منظور اجرای بهینه مدیریت پسماند لازم است سبک زندگی ما تغییر کند و در این تغییر باید حتماً بانوان هم نقش داشته باشند و تحت این شرایط ما به افزایش منابع و افزایش ثروتی دست خواهیم یافت که تاکنون مغفول مانده و نادیده گرفته شده است.

حیدری متذکر شد: خوشبختانه در طی یک سال گذشته با اجرای طرح‌های مشارکتی همچون طرح زیست‌بانو که به همت معاونت خدمات شهری و محیط زیست و همکاری مناطق پنجگانه در حال اجراست امکان ارتقای مشارکت شهروندان و به ویژه بانوان و افزایش بازیافت و تفکیک پسماند از مبدأ مهیا شده است و حاصل آن دفن کمتر زباله و کمک به حفظ منابع و کاهش تخریب محیط زیست در آینده است.

وی اضافه کرد: متأسفانه در گذشته دفن زباله در روستاها و شهرهای منطقه کاشان و آران و بیدگل و به صورت پراکنده و غیر اصولی صورت می‌گرفت و یکی از مهم‌ترین اقداماتی که از زمان تأسیس شرکت بازیافت منطقه کاشان و آران و بیدگل صورت گرفته است، مدیریت و جمع آوری محل دفن با نگاه یکپارچه‌‍سازی و کاهش آثار مخرب زیست‌محیطی زباله بوده که این امر با همکاری اداره محیط زیست در حال انجام است.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp