کد خبر:

4703

http://shahron.ir/?p=4703

کپی لینک
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲.۵ برابر اجرای آسفالت معابر منطقه دو نسبت به پیش‌بینی‌ اولیه در سال ۹۸

مدیر منطقه دو شهرداری کاشان گفت: در سال گذشته، بیش از 2.5 برابر نسبت به میزان پیش‌‎بینی شده یعنی به مساحت تقریبی 180 هزار متر مربع از معابر سطح منطقه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان آسفالت شد.

احمد شاه‌بالایی در برنامه رادیویی صبح سیلک، با اشاره به بودجه ۹۰ میلیارد تومانی این منطقه در سال گذشته و اهمیت سهم ۱۸ میلیارد تومانی بخش املاک و ۲۳ میلیارد تومانی بخش عمرانی از این اعتبارات گفت: در سال گذشته بالغ بر ۵۳ هزار متر مربع از املاک این منطقه با اعتباری افزون بر ۳۸.۵ میلیارد تومان آزادسازی شده است.

وی، رشد هفت میلیارد تومانی پروژه‌های عمرانی و چهار میلیارد تومانی آسفالت معابر منطقه دو در سال گذشته را تأکید کرد و افزود: طی سال گذشته بالغ بر ۸۸ هزار متر مربع پروانه ساختمانی در این منطقه پرجمعیت صادر شده است.

مدیر منطقه دو شهرداری کاشان، هزینه ۳ میلیارد تومان برای نگهداری از فضای سبز این منطقه را یادآور شد و توجه ویژه به فضای سبز به عنوان یکی از زمینه‌های ارتقای کیفیت زندگی را متذکر شد.

شاه‌بالایی، اقدامات این منطقه در بخش زیرسازی را بالغ بر ۱۶۱ هزار متر مربع با اعتباری افزون بر ۴ میلیارد تومان دانست و گفت: در زمینه جدول گذاری هشت هزار و صد متر از سطع معابر منطقه، با رشد خوب فعالیت‌ها و ارتقای اعتبارات مواجه بودیم.

وی با اشاره به پیشرفت ۲۵ تا ۳۰ درصدی پروژه بزرگ عمرانی ترافیکی زیرگذر کاشان یادآور شد: اجرای این کریدور، بعد از تعطیلی ۲۵ روزه دوران اوج شیوع کرونا، کماکان ادامه داشته و امید آن می‌رود تا سال آینده قابل بهره‌برداری شود.

شاه بالایی، اجرای آسفالت این منطقه در سال جدید را منوط به گذر از مراحل مناقصه و بستن قرارداد با پیمانکار ظرف دو هفته آتی دانست.

وی با اشاره به احداث زمین چمن مصنوعی، بوستان قلم با مساحت ۱۶ هزار متر مربع و خانه فرهنگ با کمک بخش خصوصی در فاز ۲ شهرک ناجی آباد، توجه ویژه به بهسازی و آسفالت این ناحیه بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۵ سال را تأکید کرد و از تدوین برنامه چهار ساله برای بازسازی بالغ بر ۸۰ درصد معابر آن خبر داد.

مدیر منطقه دو شهرداری با تأکید بر ابلاغ طرح جامع شهرسازی این منطقه و وضعیت بلاتکلیفی ابلاغ طرح تفصیلی به خاطر مشکلات موجود با اداره میراث فرهنگی، از ارجاع برخی پرونده‌ها به کمیسیون ماده ۵ استانی و زمانبر بودن رسیدگی به آن به عنوان چالشی بزرگ یاد کرد و افزود: میزان مراجعان به حوزه املاک و شهرسازی این منطقه با تراکم و جمعیت بالا، بیش از دو برابر شده است.

وی با اشاره به مشکلات گره‌های ترافیکی و کمبود پارکینگ بخاطر وجود گسترده مجتمع‌های اداری و تجاری در سطح منطقه گفت: در سال جاری نیز مانند دو سال گذشته به دنبال آن هستیم تا با توسعه پارکینگ در هسته مرکزی شهر مثل خیابان شهید بهشتی و کوی قدمگاه بتوانیم بخشی از گره ترافیکی شهر را باز کنیم.

شاه‌بالایی از برنامه‌ریزی برای احداث پردیس فرهنگی در محدوده خیابان کارگر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان با مشارکت خیران عمران شهری و شرکت ریسندگی خبر داد و آن را به عنوان اتفاق بی‌نظیر در سطح منطقه ارزیابی کرد.

وی بر تکمیل آمفی‌تئاتر فرهنگسرای مهر با ظرفیت بیش از ۶۰۰ نفر و اختصاص اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان را تا پایان سال جاری تأکید کرد و افزود: احداث چمن مصنوعی در ناحیه زیدی با مشارکت معتمدان محلی، بهسازی بوستان‌های واقع در ناحیه دو، احداث مخزن ذخیره آب در پارک شهید مؤمنیان، احداث مجموعه فرهنگی ورزشی در زمین‌های محدوده شرکت ریسندگی و بهسازی معابر میدان میوه‌ و تره‌بار از دیگر پروژه‎های سال جاری است.

به گفته شاه‌بالایی، جمع‌آوری شبانه‌روزی پسماندهای خانگی و عفونی منطقه در دوران شیوع گسترده کرونا با افزایش ۶۰ تنی، پایش سلامت کارگران شاغل در پروژه‌ها و حمایت مالی از ضدعفونی معابر منطقه در تعامل با پایگاه‌های بسیج، بخشی از اقدامات و فعالیت‌های این منطقه در دوران مبارزه با ویروس کرونا بوده است.

گفت‌و‌گوی کامل را در فایل صوتی زیر بشنوید.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp