کد خبر:

8102

http://shahron.ir/?p=8102

کپی لینک
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از ابتدای بهمن‌ماه صورت می‌گیرد
جمع‌آوری و دفن استاندارد پسماندهای عفونی

مسئول واحد حقوقی معاونت خدمات شهری شهرداری از جمع‌آوری و دفن اصولی و استاندارد پسماندهای عفونی برای نخستین بار در کاشان خبر داد و گفت: این زباله‌ها از ابتدای بهمن‌ماه با خودرو مخصوص جمع‌آوری و بعد از بی‌خطرسازی با دستگاه‌های اتوکلاو دفن می‌شوند.

محمد قیومی در گفت‌وگو با برنامه صبح سیلک تصریح کرد: تمامی این مراحل با تأیید اداره محیط زیست کاشان انجام می‌شود و جمع‌بندی، تعرفه نرخ هزینه‌های حمل و دفن و بی‌خطرسازی این طرح ظرف مدت یک سال با تشکیل شورای پیشگیری از جرم تنظیم شد.

وی با اشاره به تشکیل جلسات متعدد شورای پیشگیری از جرم از زمان شیوع ویروس کرونا با حضور دادستان و رؤسای دستگاه‌های مرتبط خاطرنشان کرد: بعد از تشکیل ۱۲ جلسه با حمایت دادستان در مورد مدیریت زباله ‌ای عفونی به جمع‌بندی لازم رسیدیم.

قیومی ساماندهی زباله‌گردها را موجب ساماندهی انبارهای غیرمجاز دانست و اذعان کرد: بیش از ۹۵ درصد معضل زباله‌گردی مربوط به سبک زندگی مصرف‌گرایی است که باید با راه‌کارهای مردمی همراه باشد و معضل وجود انبارهای غیرمجاز نیز مکانی برای تجمع معتادین متهاجر یا سارقان نشود.

وی قراردادن زباله‌ها در ساعت مقرر و تفکیک آن از داخل منازل را از عوامل کنترل یا کاهش پدیده زباله‌گردی دانست و یادآور شد: فعالیت خودروهای حمل پسماند خدمات شهری از طریق سامانه GPS کنترل و در دوران شیوع کرونا نیز جمع‌آوری و دفن بهداشتی زباله‌ها به صورت روزانه پایش می‌شود.

مسئول واحد حقوقی معاونت خدمات شهری شهرداری پدیده زباله‌گردی و فعالیت انبارهای غیرمجاز را باتوجه به ماده ۱۶ قانون پسماند از مصادیق جرم ارزیابی و تأکید کرد: با تفکیک زباله از مبدأ می‌توان به کاهش انباشت این طلای کثیف و جلوگیری از پدیده زباله‌گردی کمک کرد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp